Čínská čtvrť v Torontu

Čínská čtvrť v Torontu (Kanada)
Čínská čtvrť v Torontu (Kanada)

Návštěva Čínské čtvrti (China Town) v kanadském městě Toronto může být zajímavým zážitkem téměř pro kohokoli. Nachází se tu spousta obchodů, restaurací, památek a v neposlední řadě také lázní, které tu můžete navštívit. V celé čtvrti je skvělá atmosféra. V místních restauracích samozřejmě můžete vyzkoušet čínskou kuchyni. Nabízí zde menu z nejčerstvějších ingrediencí a také jistotu, že restauraci budete opouštět se šťastným pocitem. Je to skvělá volba zakončení dne stráveného v Čínské čtvrti. Tyto restaurace jsou zařízené tak, aby obstarávaly velké skupiny, takže pokud jste s rodinou nebo větší partou přátel, máte jistotu, že zde bude místo pro všechny.

V místních obchodech můžete najít také produkty z čínské medicíny, které jsou zde dobře cenově dostupné, je zajímavé zkoušet nové způsoby léčení. Dá se také připojit ke skupince a objevovat tuto čtvrť společně, je to skvělý a nezapomenutelný zážitek.

Víkendové události nejsou zatíženy vstupným, takže se stačí zapojit a užít si lví tance a podobné aktivity, které Čínská čtvrť nabízí.

Tato čtvrť je vhodná pro každou věkovou kategorii díky své rozmanitosti. Pokud máte pocit, že nestihnete navštívit a vyzkoušet vše, co toto místo nabízí, máte možnost se ubytovat v jednom z hotelů. Jsou cenově dostupné a mají dobré reference, takže víte, že jste v dobrých rukou.

Pokud máte to štěstí být v China Town v průběhu čínského Nového Roku, máte jedinečnou příležitost vidět, jak toto místo ožívá více dekoracemi, tančícími draky a spoustou potravin, které slavnosti každý rok doprovází.

Je to také jedna z nejstarších a také největších čínských čtvrtí v Severní Americe a první zmínky o něm jsou z konce 19. Století, společně s migrací čínských přistěhovalců kvůli rasistickému konfliktu. Čínská čtvrť v Torontu má dvě historické fáze, "First China Town" a "Old China Town".

Pokud hledát v Torontu další zajímavá místa, můžete se vypravit například od staré čtvrti Distillery District nebo si město prohlédnout z výšky CN Tower.

Booking.com