Trenton, to je klasické malé kanadské město

Trenton (Ontario - Kanada)
Trenton (Ontario - Kanada)

Pokud si chcete udělat hezký výlet při výpravě do Toronta, měli byste ochutnat i další místa situovaná na pobřeží velkých jezer, které všichni důvěrně známe z dokumentů o přírodě. Severní břeh Ontarijského jezera ukrývá mnoho krásných míst, představme si proto třeba Trenton. Ten je v oblasti, která je přes sto mil východně od Toronta, v zálivu zvaném Quinte. Termín pochází z mohavského dialektu, znamená jednoduše místo, kde je záliv, nehledejte v tomto pojmenování nic světoborného. Trenton byl založen na konci osmnáctého století, to ale šlo ještě o malou osadu.

Trenton je městem až od roku 1880

Dnes má Trenton kolem dvaceti tisíc obyvatel, v rámci Ontaria tedy není žádným velikánem. Vývoj byl přitom hodně postupný, v roce 1853 se stal obcí, vesničkou, jakých bylo v té době v Kanadě mnoho. O tři dekády později, v roce 1880, už mohl být povýšen na malé město, aby dále rostl. Narodila se tu olympijská medailistka Elizabeth Manleyová, která vybojovala pro Kanadu stříbro v krasobruslení v Calgary 1988. Světlo světa poprvé spatřili v Trentonu i hráč NHL Steve Smith, spisovatel Peter Knegt či neurolog Marc Tessier-Lavigne.

Vydejte se z Toronta do Trentonu, čekají vás dobré dvě hodiny v autě po břehu Ontarijského jezera. Pokud máte rádi přírodu, je to vlastně úplně ideální celodenní výlet, že? Oblast dostala jméno po třetí nejdelší řece v Anglii, kterou bychom hledali ve Staffordshiru. 298 kilometrů, historická města jako Stoke-on-Trent nebo Nottingham. Vraťme se ale zpět do Kanady a představme si Trenton ještě trochu blíže!

Místo, které přeje sportu

Tři hokejová kluziště, devět golfových hřišť, myslí se i na fotbal, baseball a další sporty. Trenton je místem, které přeje pohybu. Nejslavnějším muzeem v této lokalitě je to, které přináší návštěvníkům řadu zajímavých informací o kanadském letectvu. Nabídne i pohled na legendární bombardér RAF Halifax. Nakonec, letectvo zde má jednu ze svých významných základen, muzeum zde rozhodně není situováno náhodou.

Vinice, kempy, možnost projížďky lodí a další rekreace v krásné přírodní scenérii. Opomenout oblast, ve které je Trenton, by byl při návštěvě Toronta určitě hřích. V předválečném období se místo hodně zalíbilo také filmařům, ekonomika místa vyrostla na dřevozpracujícím průmyslu a také díky British Chemical Company, továrně, který vyráběl mimo jiné i munici pro boje první světové války. Když se sem poprvé podíval francouzský objevitel Samuel de Champlain na začátku sedmnáctého století, kdo by si byl tehdy pomyslel, že vyroste tak krásné sídlo? Atmosféra starých časů v Ontariu, která se opravdu jen tak neokouká!

Booking.com