Historická čtvrť The Distillery District v Torontu

Historická čtvrť The Distillery District v Torontu (Kanada)
Historická čtvrť The Distillery District v Torontu (Kanada)

Historické zajímavosti se v Severní Americe hledají celkem obtížně a tak vše starší 100 let příjemně překvapí. Pokud zavítáte do Toronta nenechte si ujít návštěvu čtvrti Distillery District, která se nachází nedaleko centra. Je to příjemné zpestření ve světě skleněných mrakodrapů, které se tyčí nedaleko.

Historie The Distillery District

Palírna "Gooderham and Worts Distillery" byla založena v roce 1832 a okolo roku 1860 byla největší palírnou světa. Produkovala více než 2 miliony amerických galonů whisky, většinou pro export na světový trh, později byla společnost odkoupena další velkou kanadskou palírnou, společností Hiran Walker Co. Rozloha činí 13 akrů s více než 40 budovami a nachází se v kanadském Ontariu.

Klíčový vývoj čtvrti

Před deseti lety měla malá skupinka vizionářských vývojářů nápad, co udělat s komplexem viktoriánských průmyslových budov, která byla vyhlášena národním historickým místem. Chtěli toto místo přeměnit na něco unikátního a poutavého. Něco, na co by mohlo být město hrdé. Místo, kde by lidé mohli objevovat nové nápady, jídla, designy a celkově se inspirovat novým životním stylem. Chtěli stvořit místo, kde by mohla vzkvétat kreativita a kde by se umělci, řemeslníci, podnikatelé a obchodníci mohli inspirovat navzájem. Takže naplánovali rekonstrukci 47 budov známých jako "Gooderham & Worts Distillery". Využili talent mnoha řemeslníků, kteří uměli pracovat s materiály z 19. Století a smíchali je s dnešními materiály moderních technologií. Výsledkem je mezinárodně uznávaná čtvrť, jediná svého druhu.

Čtvrť The Distillery District se nakonec otevřela v roce 2003. Je v podstatě splynutím architektury viktoriánské doby v 19. Století a ohromujícího designu 21. Století. V roce 2006 sčítání lidu ukázalo, že počet obyvatel je zde z velké části složen z mladých dospělých až z lidí ve středním věku, v podstatě osoby ve věku 20 až 59 let. Většina domácností obývá 1 až 2 osoby.

 V současné době tu naleznete obchody řemesly a nábytkem, mezi nimi ale také kavárny, restaurace a hospody. Čtvrť The Distillery District byla určena jako Národní historické místo Kanady v roce 1988. Pokud budete v Torontu, tak nezapomeňte navštívit místní Čínskou čtvrť nebo se pokochejte rozhledem z věže CN Tower. Necelé dvě hodinky jízdy autem jsou také legendární Niagárské vodopády.

Booking.com