Užijte si nezapomenutelnou dovolenou na Skiathosu

Ostrov Skiathos (Řecko)
Ostrov Skiathos (Řecko)

Řecko je známé svými krásnými ostrovy a malebnými plážemi a jeden z těchto rájů pro turisty je ostrov Skiathos. Tento úchvatný ostrov v Egejském moři nabízí idylickou kombinaci krásné přírody, úžasných pláží a bohaté historie. V tomto informativním článku vám představíme, jak se tam dostat z Prahy, co tam můžete dělat, co ochutnat a které pláže navštívit.

Doprava z Prahy

Pokud plánujete návštěvu Skiathosu, nejlepší možností je přímý spoj Praha/Vídeň-Skiathos od RyanAir, který léta celou letní sezonu 2x týdně. Pokud budete kupovat letenky s předstihem, vyjdou na pěkné peníze.

Po příletu na ostrov můžete využít místní dopravu, jako jsou taxislužby nebo autobusy, pro přesun do vašeho vybraného ubytování. V případě, že mate rezervovaný hotel přímo v Skiathos Town, z letiště se tam dopravíte pěšky za 20 minut.

Co dělat na Skiathosu

Skiathos je rájem pro milovníky pláží a přírody. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je prozkoumání pláží, z nichž některé jsou považovány za nejkrásnější v celém Řecku. Navštivte pláž Koukounaries, která je obklopena hustými borovicovými lesy a nabízí jemný písek a azurové moře. Jedná se o nejoblíbenější pláž ostrova. Na pláž se dostanete přímým autobusem, který jezdí ze Skiathos Town až na pláž Koukounaries (cena jízdenky je 2-3 eura, dle vaší vstupní zastávky).

Další oblíbenou pláží je Lalaria, která je přístupná pouze lodí a ohromuje návštěvníky svými úchvatnými skalisky a azurovou vodou. V přístavu naleznete hned několik společností, které výlet na tuto krásnou pláž nabízí.

Jestliže jste milovníci dobrodružství, můžete si půjčit skútr a navštívit odlehlé pláže, kam nejezdí místní autobus.

Velmi doporučuji večerní procházku po Skiathos Town, hlavním městě ostrova, které je plné úzkých uliček, tradičních tavern a malebného přístavu. Zde si můžete prohlédnout památky, jako je kostel Sv. Nikolaje a archeologické muzeum. Nezapomeňte si také užít pravou řeckou atmosféru v místních restauracích a kavárnách.

Pokud budete mít volný den, navštivte vedlejší ostrov Skopelos. Tento ostrov je známý tím, že se na něm natáčel film Mamma Mia. Ostrov je malebný, méně turistický než Skiathos.

Gastronomie

Řecko je známé svou bohatou kuchyní a Skiathos není výjimkou. Můžete ochutnat tradiční řecká jídla, jako jsou "musaka" (vrstvené jídlo s bramborami a mletým masem), "gyros" (grilované maso servírované v plackách) a "suflaki" (grilované kousky masa na špejli). Na ostrově také najdete mnoho restaurací nabízejících čerstvé mořské plody a ryby, které si můžete dopřát při večeři u moře.

Skiathos je ideálním místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou krásných pláží, relaxace a přírodního bohatství. S přímou leteckou dostupností z Prahy/Vídně a širokou škálou aktivit nabízí Skiathos nezapomenutelný zážitek. Vychutnejte si čas strávený na ostrově, objevujte jeho úchvatné pláže, prozkoumejte historická města a ochutnejte lahodnou řeckou kuchyni. Vaše dovolená na Skiathosu bude zcela jistě nezapomenutelná.

Booking.com