Kassiopi je malebné místo na Korfu

Kassiopi (Korfu - Řecko)
Kassiopi (Korfu - Řecko)

Pokud hledáte pěkné místo na dovolenou v Řecku, možná byste měli zvážit Kassiopi, největší vesnici na severovýchodě ostrova Korfu. Kassiopi je stará rybářská vesnice, která si zachovala své kouzlo a nabízí nádherný výhled na přístav a zříceninu byzantského hradu. Kassiopi je oblíbeným cílem turistů, zejména kosmopolitních Britů, které ocení jeho atmosféru, vybavenost a kvalitní restaurace.

Něco málo z historie

Kassiopi má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do starověku. Podle některých zdrojů bylo město založeno v 3. století př. n. l. králem Epiru Pyrrhem jako zásobovací bod během jeho války s Římem. Po římském dobytí ostrova v roce 230 př. n. l. navštívilo město mnoho císařů, zejména císař Nero, který sem přišel do chrámu boha Dia.

Nad přístavem se tyčí zříceniny byzantského hradu, který byl postaven v 6. století n. l. a sloužil jako obranný bod proti pirátům a nepřátelům. Hrad byl později posílen Benátčany, kteří převzali kontrolu nad ostrovem v roce 1386. Hrad odolal obléhání osmanských Turků v 16. století, ale byl poničen a opuštěn.

V 5. století byl chrám Dia přeměněn na křesťanský kostel zasvěcený Panně Marii - Panayia Kassopitra. V roce 1537 byl kostel vypálen Turky, ale byl obnoven mezi lety 1590 a 1591. Nový kostel měl dvě oltáře, aby uspokojil katolickou i pravoslavnou víru a na kostele jsou vyryty data 1590, 1670 a 1832.

Kassiopi je tedy místem s bohatou kulturní a historickou hodnotou, které stojí za návštěvu a poznání.

Co dělat v Kassiopi?

Kassiopi nemá pláž přímo ve vesnici, ale v okolí se nachází několik malých oblázkových pláží, jako jsou Paralia a Mpataria Beach, Avlaki Beach nebo Kogevina beach. Tyto pláže mají jasně tyrkysovou vodu a jsou ideální pro koupání a šnorchlování. Pokud máte rádi písek, můžete se vydat autobusem nebo autem na nejbližší písčité pláže u Acharavi, Roda nebo Sidari.

Kassiopi je také skvělým výchozím bodem pro lodní výlety po ostrově a okolí. Z přístavu každý den odplouvají lodě, které vás zavedou k odlehlým zátokám, malebným vesničkám nebo dokonce i do sousední Albánie. Na lodi si můžete užít krásné scenérie, opalovat se na palubě nebo se zastavit na oběd v některé z taveren.

Pokud máte chuť na trochu kultury a historie, můžete se projít po zbytcích byzantského hradu nad zálivem a obdivovat panoramatický výhled na moře a horu Pantokrator. Nebo můžete navštívit klášter Pantokratora, který se nachází na vrcholu stejnojmenné hory a je jedním z nejstarších klášterů na Korfu.

Kde se ubytovat a kde jíst?

V Kassiopi najdete širokou nabídku ubytování pro různé rozpočty a preference. Většina ubytování se nachází v blízkosti přístavu nebo pláží. Můžete si vybrat z hotelů, apartmánů nebo vil s bazény. Pokud chcete rezervovat ubytování v Kassiopi, můžete to udělat přes Booking.com.

Co se týče jídla, Kassiopi má spoustu možností pro každou chuť a náladu. Na nábřeží najdete tradiční taverny a rybí restaurace, kde si můžete pochutnat na čerstvých mořských plodech, řeckých specialitách nebo mezinárodní kuchyni. Pokud chcete něco rychlého a levného, můžete si dát gyros, pizzu nebo sendvič v některém z fast foodů. A pokud máte chuť na něco sladkého, nenechte si ujít místní pekárny nebo cukrárny s lahodnými dorty a zmrzlinou.

Jak se dostat do Kassiopi?

Kassiopi je asi 35 km od hlavního města Kerkyra a letiště, což je asi hodina jízdy autem. Můžete si pronajmout auto nebo skútr na letišti nebo ve vesnici a užít si svobodu pohybu po ostrově. Nebo můžete použít veřejnou dopravu a jet z letiště autobusem do Kerkyry a odtud přestoupit na další autobus do Kassiopi. Autobusy jezdí pravidelně a jsou levné, ale pomalé.

Kassiopi je ideálním místem pro dovolenou na Korfu pro ty, kteří milují Řecko a hledají kombinaci přírodní krásy, živé atmosféry a dobrých služeb. Kassiopi je také skvělou základnou pro objevování severní části ostrova a jeho okolí lodí nebo autem. Pokud chcete zažít řeckou pohostinnost a uvolnění ve středomořském ráji, Kassiopi je tou správnou volbou pro vás.

Booking.com