Kde si dobře zalyžovat na konci zimy

Jarní lyžování
Jarní lyžování

Pokud jste fanouškem sněhových sportovních aktivit, určitě si vychutnáváte prosinec, leden a únor plnými doušky. Kam se ale vydat v době, kdy už se pomalu chystá jaro převzít svou symbolickou vládu? Atraktivních destinací je celá řada. Nabízí se Alpy, ale také Bulharsko nebo Slovensko, záleží na vkusu každého cestovatele. Poznávat nová místa, to je přece turistům naprosto vlastní! Pojďme si představit několik zajímavých míst v naší zemi. Je jich totiž opravdu víc než dost! Tak rychle, než definitivně skončí další lyžařská sezona!

Představme si nejzajímavější české resorty

Stačí jen pár formalit, udělat si čas na prodloužený víkend a vydat se do půjčovny lyží. Pak už si můžete plánovat další věci, destinaci už jistě máte vybranou. Nabízí se skiareál v Rokytnici nad Jizerou, který vládne Lysé hoře a Krkonoším, fanoušky Krušných hor zase potěší areál Klínovec, který je v rámci ČR jedním z největších. Pět lanovek a možnost zkusit si večerní lyžování, to je nabídka, co se na prahu jara skutečně neodmítá. Do třetice si pak představme skiareál Ještěd, kde je k dispozici kvalitní systém zasněžování. Jinak řečeno, na pěti lanových drahách se šesti vleky nehrozí, že se nepotkáte se sněhovou nadílkou, v případě nepřízně počasí bude jednoduše umělá. Lyžování si tedy vychutnáte i v závěru zimního období.

Zima je plná různých překvapení

Dolní Morava a sjezdovka Kamila, to je přes 600 metrů sněhové zábavy poblíž Králického Sněžníku. Tento lyžařský areál má celkem dvě lanovky a tři vleky, nabízí se celkem sedm sjezdovek, které jsou odstupňovány podle obtížnosti. Na své si tak přijdou i úplní nováčci, pro něž je dovolená na sněhu ještě určitou neznámou. Mimochodem, lyžovat se dá opravdu všude, nesázejte jen na dlouhodobě prověřené sjezdovky. Objevujte nová místa, jako je například moderní skiareál Lipno. Právě zde se bude líbit rodinám s dětmi, připraveno je dobrých dvanáct kilometrů sjezdovek.

Vychutnejte si přírodu Jeseníků

Chcete si zalyžovat tam, kde je panenská příroda? Jistě, Červenohorské sedlo a Jeseníky jsou potom skvělou destinací nejen pro zimní měsíce. Tímto směrem se můžete vydat i v létě. Přes tisíc metrů dlouhá lanovka, osm vleků a skoro šest kilometrů sjezdovek pro začátečníky i pokročilé, to je vskutku atraktivní nabídka. A co Orlické hory? Právě zde se nabízí centrum Deštné, kde je šest různorodých sjezdovek a snowpark pro ty, kterým učaroval spíše moderní styl. Pokud si chcete zalyžovat ještě v létě, samozřejmě se nabízí i další destinace, ty ale nebudou v ČR. Například francouzský Tignes, švýcarský Zermatt či rakouský Hintertux, který je jako jediný u našich sousedů otevřený dokonce celoročně.

Booking.com