Santiago de Chile je město s mnoha tvářemi a chutěmi

Santiago de Chile (Chile)
Santiago de Chile (Chile)

Santiago de Chile je hlavní město Chile, které leží v údolí obklopeném Andami a pobřežním pohořím. Je to město plné kontrastů, kde se snoubí historické památky s moderní architekturou, tradiční kultura s kosmopolitním životem, zelené parky s rušnými ulicemi. Santiago nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou. V tomto článku vám představíme několik míst, která byste si neměli nechat ujít.

Cerro San Cristóbal

Cerro San Cristóbal je kopec, který se tyčí nad městem a nabízí úchvatný výhled na celé Santiago a na sněžné vrcholky And. Na vrcholu kopce stojí 14 metrů vysoká socha Panny Marie Neposkvrněného početí, která je symbolem města. U jejích nohou se nachází venkovní kostel, kde v roce 1984 sloužil mši papež Jan Pavel II. Na kopci se také nachází Metropolitní park, který je největším zeleným prostorem v Santiagu. V parku si můžete užít návštěvu zoologické a botanické zahrady, japonské zahrady, interaktivních fontán nebo dvou veřejných bazénů. Na vrchol kopce se dostanete pohodlně lanovkou.

Plaza de Armas

Plaza de Armas je hlavní náměstí Santiaga a historické srdce města. Na náměstí se nachází několik důležitých budov a památek, jako je Metropolitní katedrála, Místodržitelský palác, Centrální pošta nebo Národní historické muzeum. Náměstí je také živým místem setkávání a kulturních akcí. Můžete zde obdivovat sochy a fontány, poslouchat pouliční hudebníky a umělce nebo si koupit suvenýry a občerstvení od prodejců.

La Moneda

La Moneda je prezidentský palác, který byl postaven v 18. století jako mincovna. Je to jedna z nejznámějších budov v Santiagu a byla svědkem mnoha historických událostí. V roce 1973 byl palác bombardován vojenským letectvem během státního převratu proti prezidentu Salvadoru Allendemu. Dnes je palác sídlem vlády a prezidenta a také hostí různé kulturní a ceremoniální akce. Palác si můžete prohlédnout zevnitř i zvenku, ale musíte si předem rezervovat prohlídku online. Pod palácem se nachází kulturní centrum Centro Cultural Palacio La Moneda, kde se konají výstavy, koncerty a workshopy.

Bellavista

Bellavista je bohémská a kulturní čtvrť Santiaga, kde se snoubí umění, zábava a gastronomie. Je to místo, kde se narodil a žil slavný básník Pablo Neruda, který zde postavil svůj dům La Chascona, který je dnes muzeem. V této čtvrti najdete také kulturní centrum La Sebastiana, kde se konají divadelní představení, koncerty a výstavy. Bellavista je také známá pro svou noční scénu, která nabízí mnoho barů, klubů a diskoték pro všechny vkusy a styly. Mezi nejpopulárnější patří Patio Bellavista, který je komplexem restaurací a obchodů s nádhernou architekturou a atmosférou. Bellavista je také místo, kde se nachází vstup do Metropolitního parku a lanovky na Cerro San Cristóbal, kde si můžete užít nádherný výhled na město a Andy.

Mercado Central

Mercado Central je tržnice, která se nachází v historické budově z 19. století. Je to ideální místo pro poznání místní gastronomie a ochutnání čerstvých mořských plodů, které jsou hlavní specialitou Santiaga. Na tržnici si můžete koupit různé druhy ryb, korýšů, mušlí nebo chobotnic, ale také ovoce, zeleninu, sýry nebo koření. Pokud si chcete dopřát hotové jídlo, můžete si vybrat z několika restaurací a stánků, které nabízejí tradiční pokrmy jako ceviche, empanadas, pastel de choclo nebo cazuela.

Museo de la Memoria y los Derechos Humanos

Museo de la Memoria y los Derechos Humanos je muzeum, které bylo otevřeno v roce 2010 jako připomínka obětí a porušování lidských práv během vojenské diktatury Augusta Pinocheta (1973-1990). Muzeum má za cíl zachovat a šířit historickou paměť a podporovat demokracii a lidskou důstojnost. V muzeu si můžete prohlédnout různé dokumenty, fotografie, videa, svědectví nebo umělecká díla, která svědčí o hrůzách a odporu této éry. Muzeum také pořádá dočasné výstavy, semináře a kulturní akce.

Barrio Italia

Barrio Italia je jednou z nejzajímavějších a nejoriginálnějších čtvrtí Santiaga. Je to místo, kde se setkávají design, umění, móda a gastronomie. V této čtvrti najdete mnoho obchodů s nábytkem, oblečením, šperky nebo dekoracemi, které nabízejí originální a kreativní produkty. Také si můžete užít návštěvu galerií, ateliérů nebo muzeí, kde se prezentuje současné umění a kultura. A pokud máte hlad nebo žízeň, můžete si vybrat z mnoha kaváren, restaurací nebo barů, které nabízejí různé styly a chutě.

Costanera Center

Costanera Center je komplex budov v čtvrti Providencia, který se stal symbolem modernosti a rozvoje Santiaga. V komplexu se nachází obchodní centrum s více než 300 obchody a službami, hotel s pěti hvězdičkami, dvě kancelářské budovy a Gran Torre Santiago - nejvyšší mrakodrap v Jižní Americe s 300 metry výšky. Z vrcholu mrakodrapu si můžete užít úžasný panoramatický výhled na celé město a na Andy. V komplexu se také nachází Sky Costanera - nejvyšší vyhlídková plošina v Jižní Americe s 360 stupňovým výhledem.

Stylové restaurace s místní kuchyní

Santiago de Chile je město, kde se můžete setkat s různými kuchyněmi z celého světa, ale také ochutnat typické chilské pokrmy, které odrážejí kulturní a geografickou rozmanitost země. Mezi nejznámější chilské speciality patří empanadas (plněné taštičky), pastel de choclo (kukuřičný koláč s masem), cazuela (dušená polévka s masem a zeleninou), ceviche (nakrájená ryba marinovaná v limetkové šťávě) nebo pisco sour (koktejl z pisco, limetkové šťávy a cukru). Pokud chcete vyzkoušet tyto a další lahodné pokrmy v stylovém prostředí, doporučujeme vám tyto tři restaurace:

  • Chipe Libre: Tato restaurace se nachází v čtvrti Lastarria a nabízí fúzi chilské a peruánské kuchyně. Jejich specialitou jsou různé druhy ceviche, které si můžete doplnit jedním z jejich pisco koktejlů. Restaurace má moderní a elegantní dekoraci a je ideální pro romantickou večeři nebo přátelské setkání.
  • Bocanáriz: Tato restaurace se nachází také v čtvrti Lastarria a je rájem pro milovníky vína. Nabízí více než 300 druhů vín z celého Chile, které můžete degustovat nebo si objednat láhev. K vínu si můžete vybrat z jejich menu tapas, které obsahuje tradiční i moderní recepty s lokálními ingrediencemi. Restaurace má útulnou a pohodovou atmosféru a také pořádá kulturní akce a workshopy.
  • Donde Angelo: Tato restaurace se nachází v čtvrti Bellavista a je jednou z nejstarších a nejprestižnějších v Santiagu. Jejich kuchyně je založena na chilských receptech s italským vlivem. Mezi jejich nejznámější pokrmy patří pastel de jaiba (krabí koláč), congrio frito (smažený úhoř) nebo osobuco al vino tinto (telecí koleno vařené ve víně). Restaurace má tradiční a elegantní dekoraci a je ideální pro rodinnou nebo obchodní večeři.

Netradiční hotely

Santiago de Chile nabízí široký výběr ubytování pro každý vkus a rozpočet. Pokud hledáte něco netradičního, originálního nebo luxusního, můžete si vybrat z těchto dvou hotelů:

  • The Singular Santiago: Tento hotel se nachází v čtvrti Lastarria a je součástí řetězce The Singular Hotels, který se zaměřuje na poskytování jedinečných zážitků svým hostům. Hotel je postaven v neoklasicistním stylu a má 62 pokojů s elegantním a moderním zařízením. Hotel nabízí také restauraci s francouzskou a chilskou kuchyní, bar s terasou a výhledem na město, wellness centrum s bazénem, saunou a masážemi a konferenční místnosti pro různé události. Hotel je ideální pro ty, kteří hledají komfort, styl a osobní servis.
  • Castillo Rojo: Tento hotel se nachází také v čtvrti Bellavista a je zrekonstruovaným hradem z roku 1923. Hotel má 19 pokojů s jedinečnou dekorací, která odráží historii a kulturu místa. Hotel nabízí dvě restaurace s mezinárodní a chilskou kuchyní, bar s živou hudbou, zahradu s fontánou a ohništěm a knihovnu s krbem. Hotel je ideální pro ty, kteří hledají romantiku, pohostinnost a atmosféru.

Santiago de Chile je město, které má mnoho tváří a nabízí něco pro každého. Doufáme, že tento článek vám pomohl objevit některá z jeho nejzajímavějších míst a že si užijete svůj pobyt v tomto fascinujícím městě.

Booking.com