Co navštívit v New Yorku?

Manhattan v New York City (New York - USA)
Manhattan v New York City (New York - USA)

Živoucí ztělesnění amerického snu, architektura bohatá hlavně na výškové budovy, město s více než osmi miliony obyvatel. To je New York, osada založená v roce 1625 nizozemskými námořníky a od roku 1790 největší metropole Spojených států Amerických. Centrum kultury, obchodu, sportu, politiky a médií. To vše je dnešní New York, jehož návštěvu si nesmíte nechat ujít. Obývaná plocha v New Yorku zabírá přibližně 1200 čtverečních kilometrů, město je pak rozděleno do pěti administrativních částí. Jsou to The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island.

Socha svobody v New York City (New York - USA)

Pokud vezete s sebou i malé děti, Bronx nesmíte vynechat. Je zde totiž největší zoologická zahrada v USA, čítající zhruba šest tisíc exemplářů různých druhů zvěře. Pokud vezmeme v úvahu kulturní hledisko, Bronx je kolébkou rapu a hip-hopu. To Brooklyn je o něčem úplně jiném, je zde obrovské obchodní centrum. Manhattan skýtá také zajímavý turistický zážitek, najdete zde také většinu mrakodrapů v New Yorku, stejně tak zde sídlí například Organizace spojených národů. Queens je lokalitou se dvěma obrovskými letišti (LaGuardia a JFK), zavítat zde každoročně můžete i na zápasy tenisového grandslamu US Open. Poslední částí New Yorku je pak Staten Island, kde se můžete projít v krásných a rozlehlých městských parcích, máte zde k dispozici ten nejlepší možný výhled na Sochu svobody a celkově i jih Manhattanu.

Times Square na Manhattanu v New York City (New York - USA)

Pokud si žádáte skvělý kulturní zážitek, v New Yorku jste na správné adrese. Město je sídlem více než dvou tisíc uměleckých organizací, je zde také k vidění na pět set obrazových galerií. Lokality jako Carnegie Hall nebo Metropolitan Museum of Art zná jistě každý milovník umění, stejně tak jsou velmi známá divadla ve čtvrti Broadway, kterých je zde celkem devětatřicet. Nejen kvůli těmto lokalitám, ale i kvůli návštěvě Wall Streetu, proslulé budovy Empire State Building nebo jen kvůli fotce poblíž Sochy svobody každoročně navštíví New York zhruba čtyřicet milionů turistů.

Booking.com