Snowboarding v italských Dolomitech

Dolomity (Itálie)
Dolomity (Itálie)

Zaujala vás nabídka moderních zimních sportů? Ne vždy jsou v kurzu běžky a lyže, prkno si totiž rozhodně neoblíbila jen mladá generace. Pokud jste fanoušky snowboardingu, dobře víte, že nabídka alpských resortů je velmi atraktivní. Pojďme si proto představit Itálii a Dolomity. Co na vás čeká v této destinaci, která je blízko rakouských hranic? Je to skoro pět tisíc kilometrů čtverečních lemovaných řekami Isarco a Piava. Mezi známé hory patří Marmolada, která se pne do výše 3 343 metrů, ale také o necelých sto metrů nižší Antaleo a Tofana di Mezzo.

V Dolomitech se líbí i horolezcům

Pokud vám něco říká Cortina d´Ampezzo, Val di Fassa nebo Arabba, budete v Dolomitech skutečně jako doma. Na své si přijdou i fanoušky horských ferrat, ale i horolezci. Provázet vás mohou jeleni, kamzíci a různá další fauna, která je obvyklá i u nás, totéž pak platí o zdejším stromoví. Lyžování v Dolomitech nabídne dvanáctku různých resortů v rámci tzv. Dolomiti Superski. Tato oblast má za sebou už padesát let slávy a nabídne více než dvanáct set kilometrů sjezdovek! Pokud si včas rezervujete termín, můžete se podívat i na Světový pohár v alpském lyžování nebo snowboardingu. Ano, i další čísla zní velmi zajímavě. Dolomity mají skoro pět stovek lyžařských vleků a drtivá většina sjezdovek se v případě potřeby zaplní umělým sněhem. Snowboard si proto užijete kdykoliv!

Lyžovat se může až do dubna

Dolomity jsou jedinečné, protože hlavní sezona od prosince do dubna. Itálie tedy rozhodně není jen fotbal, antika a špagety. Milovníci zimních sportů dobře vědí, že v nadmořské výšce nad tři tisíce metrů si na severu země báječně zalyžují a vychutnají si také jízdu na prkně. Třeba šestitisícové město Cortina d´Ampezzo se stalo hostitelem zimní olympiády v roce 1956. Ano, přesně té, na kterou čeští, resp. českoslovenští hokejoví fanoušci neradi vzpomínají. Přepravní kapacita 27 velkých vleků je 42 tisíc lyžařů za hodinu, takže místní resort nabídne jedinečné podmínky pro fanoušky sněhových radovánek. Kromě tradičních zimních sportů jsou Dolomity pověstné i díky náročnější verzi horské cyklistiky. Troufáte si na takovou výzvu? Dovolte ještě malý tip, speciálně v Andalo-Paganella na vás čeká čtrnáct vleků, z toho tři kabinové lanovky, které jsou pro snowboardisty ideální.

Nepodceňujte otázku pojištění na cesty

A mimochodem, nezapomeňte ani na cestovní pojištění. Právě to, které je v ČR velmi důležité, ale v cizině, ať už míříte kamkoliv, přímo nezbytné! Nezapomeňte, modrá značí lehké sjezdovky, červená je průměr a černá je určena hlavně zkušeným. Bez pojistky je v případě nehody veškerá škoda hrazena z vaší kapsy. Je proto lepší neriskovat!

Booking.com