Kudy kam – Vang Vieng

Vang Vieng (Laos)
Vang Vieng (Laos)

Malé ospalé městečko obklopené horami na břehu řeky Nam Song na trase mezi Vientiane a Luang Prabangem. V podstatě je to spíš vesnice, která se stala oblíbeným cílem cestovatelů a je dnes jedním z nejturističtějších míst v Laosu.

NOCLEH

Nabídka ubytování je tady široká, velmi často na dobré úrovni, protože mnoho GH bylo místními zprovozněno teprve nedávno po vzrůstu obliby městečka mezi zahraničními návštěvníky. V městečku je skutečně velice slušná nabídka dobrého jídla – hodně italské a indické kuchyně. Je tady kompletní turistické zázemí – internetové kavárny i banka.
Pani GH – 48.000K (triple – cena za 3 lidi, koupelna) – velmi pěkný

Vang Vieng (Laos)

DOPRAVA

Cestovat v okolí Vang Viengu není vždy úplně bezpečné, na silnice č. 13 čas od času k něčemu dojde viz Bezpečnost. Před odjezdem se raději informujte na aktuální situaci.

Městská doprava

Za přechod mostů přes řeku se platí mýtné 500K-1500K.
Půjčení mopedu 6$/den, benzin 11.000K (cca 1 denní výlet).
Treky po jeskyních cca 7$/den.
V několika obchůdcích je k dostání malovaná mapa okolí za 2000K.

Meziměstská doprava

Autobusy a minibusy:
Hlavní autobusová zastávka je na trase silnice č.13 vedle bývalého letiště (resp. velké betonové plochy). Odjíždějí odsud všechny spoje, ale ne všechny sem přijíždějí. Od tržnice odjíždějí sdílené taxi do Vientiane.
Vientiane: 130km, 4h, 6000K (autobus nebo dodávka), spojení je časté včetně spojů do Luang Prabangu. Sdílené taxi 8000K.
Luang Prabang: 230km, cca 7h, 50.000K (VIP autobus).
Phonsavan: cca 7h-9h, 55.000K (autobus).

ATRAKCE

Hlavní atrakcí je příroda a výlety po okolí. Oblíbené a rozšířené je půjčování kol a mopedů.
Jeskyně: v okolí se nachází spousta jeskyní, vstupné většinou 3000K-5000K. Nejznámější je Tham Jang. Pro bližší prozkoumání nutno s průvodcem.
Vodní sporty: sjíždění řeky na pneumatice 5000K (zahrnuje dopravu cca 4km proti proudu). Další možnosti je kajakování apod.

Vang Vieng (Laos)
Booking.com