Gerlitzen - lyžařské středisko

Gerlitzen (Rakousko)
Gerlitzen (Rakousko)

Rakouské lyžařské středisko Gerlitzen se nachází poblíž malebného městečka Ossiach a tamního jezera Ossiacher See. Je výborně přístupné (například z Prahy, pokud budete mít trochu štěstí a nedostanete se do dopravní zácpy, to sem stihnete za necelých sedm hodin), leží totiž nedaleko provinčních měst Villach a Klagenfurt a nabízí v ohledu zimních sportů opravdu mnohé…

Nadmořská výška 1911 metrů předčí všechny tuzemské hory, téměř osmikilometrová sjezdovka pak nabízí maximální vyžití třeba i během prodlouženého víkendu. Nevýhodou jsou čtyřsedačkové lanovky, která jezdí na poměry rakouských hor poměrně pomalu. Ale nezoufejte, alespoň se pokocháte tamní nádhernou krajinou a budete se mít na co těšit.

Gerlitzen (Rakousko)

Celá řada zajímavých tratí tu není jen pro lyžaře, je zde k dispozici i snowboardový park a můžete si i zasáňkovat, pokud budete mít chuť zavzpomínat si na dětství. :-) V Gerlitzenu najdete například i slalomovou trať, kde si můžete změřit svůj aktuální osobní rekord ve sjezdu. Jen toho sněhu kdyby bylo trochu víc…

A když se vám začne lyžování zajídat, můžete se podívat na vrcholu Gerlitzenu před celý horizont. Vidět můžete Triglav ve Slovinskunebo pohoří Vysoké Taury na severní straně. A co takhle vyhlídka na Villach, který se rozkládá v údolí?

Gerlitzen (Rakousko)

Gerlitzen je poklidným lyžařským střediskem, kde lze strávit příjemný víkend. Rozhodně nebudete mít problém zaparkovat svůj automobil na přilehlých parkovištích a dopravit se můžete třeba i autobusem. Přímo na místo akce vás zaveze skibus.

Pokud dostanete z lyžování hlad, není se čeho bát. V okolí Gerlitzenu je celkem patnáct restaurací, kde lze ochutnat tamní domácí kuchyni. Špecle se sýrem, volská oka na pánvi s bramborami nebo specialitu zvanou „korutanské taštičky“.

A proč nenavštívit blízké termální lázně Bad Bleiberg? Pokud je budete chtít vyzkoušet zároveň s lyžováním, dostanete navíc dosti výraznou slevu na vstupné. Pokud si chcete užít vysokohorskou turistiku tak dalším zajímavým místem je nedaleký Reisseck. Další informace o lyžování se dozvíte i v příspěvku Lyžování v Rakousku. Zde se můžete podívat na sérii fotek z lyžařského střediska Gerlitzen.

Booking.com