Selja Gorge – jízda Červenou ještěrkou

Selja Gorge (Tunisko)
Selja Gorge (Tunisko)

Jízda Červenou ještěrkou neboli „Le Lézard Rouge“ soutěskou Selja Gorge je jednou z nejzajímavějších železničních tras na světě. Úzkokolejná železnice je takovým malým inženýrským zázrakem a je nejlepším způsobem jak obdivovat tuto nádhernou divokou krajinu rozeklaných útesů.

Selja Gorge (Tunisko)

Selja Gorge je pískovcová soutěska s 200 metrů vysokými skalnatými útesy. Cestou uvidíte mnoho kaňonů a rozmanitých výhledů. K Selja Gorge je těžké se dostat, nevede sem vlastně žádná slušná cesta. Můžete si buď najmout džíp nebo využít turistického vlaku Lézard Rouge. Ten je vynikající možností jak si soutěsku a okolní krajinu prohlédnout.

Selja Gorge (Tunisko)

Vlak je oblíbenou turistickou atrakcí a jezdí po celý rok. Vyjíždí každé ráno z Metlaoui a přijíždí do hornického města Redeyef. Těží se tady fosfáty a fosfátovou říčku uvidíte i během cesty soutěskou. Celá vyjížďka zabere asi dvě a půl hodiny i se zastávkami na focení. Během cesty uvidíte spoustu malebných výhledů na okolní strmé kaňony.

Selja Gorge (Tunisko)

Úzkokolejnou železnici s několika tunely dal vybudovat někdejší tuniský bej mimo jiné také jako demonstraci své moci. Turistický vlak má restaurované vagony z roku 1904 a jeden z dodnes používaných vagónů prý kdysi patřil samotnému bejovi.

Booking.com