Krugerův národní park je divoké srdce Jihoafrické republiky

Krugerův národní park (Jihoafrická republika)
Krugerův národní park (Jihoafrická republika)

Zážitek, který čeká na cestovatele, kteří se vydávají do Krugerova národního parku, je jedním z nejautentičtějších dobrodružství v Africe. Toto kouzelné místo, kde divoká příroda setrvává ve své původní podobě, nabízí unikátní příležitost stát tváří v tvář některým z nejexotičtějších a nejvýznamnějších obyvatel naší planety.

Umístění a velikost Krugerova národního parku

Krugerův národní park je položen na severovýchodě Jihoafrické republiky, na hranicích se sousedními zeměmi, Mosambikem na východě a Zimbabwe na severu. Park je obrovský, rozprostírá se na ploše 19 485 km², což je přibližně rozloha jen o něco menší než má celá Morava.

Historie Krugerova národního parku

Historie Krugerova národního parku sahá až do roku 1898, kdy tehdejší prezident Transvaalu, Paul Kruger, vyhlásil Sabi Game Reserve, aby chránil ohrožené druhy. Oficiálně byl národní park otevřen veřejnosti až v roce 1927 a od té doby je oblíbeným místem pro milovníky divoké přírody z celého světa.

Doprava do Krugerova národního parku

Do Krugerova národního parku se lze dostat letecky i pozemní cestou. Do Jihoafrické republiky létají přímé lety z mnoha evropských měst, a poté můžete pokračovat menším letadlem na jedno z několika letišť přímo v parku. Alternativou je cesta autem z Johannesburgu, která trvá přibližně 5 hodin.

Nejzajímavější místa

Krugerův národní park je plný fascinujících míst. Mezi nejpopulárnější patří Skukuza, největší tábor v parku, který nabízí řadu vyhlídkových tras a příležitostí k pozorování divokých zvířat. Dále stojí za zmínku Letaba, známý pro své velkolepé výhledy na řeku Letaba, a Satara, kde je velká šance vidět lví smečky.

Fauna parku

Krugerův národní park je domovem velkého množství druhů divokých zvířat. Je jedním z mála míst na světě, kde můžete spatřit takzvanou "Velkou pětku" – lva, leoparda, nosorožce, slona a buvola. Kromě toho zde žijí i jiné druhy jako jsou žirafy, zebry, hyeny, šakalové a mnoho druhů ptáků.

Prohlídka Krugerova národního parku

Návštěvníci mohou park prozkoumávat sami nebo v doprovodu průvodce. K dispozici jsou různé varianty, včetně pěších safari, nočních safari nebo self-drive safari. Průvodci jsou odborníci na místní faunu a flóru a mohou vám poskytnout nezapomenutelné zážitky.

Ubytování a stravování

Co se týče ubytování, Krugerův národní park nabízí široký výběr možností od luxusních hotelů až po kempy s vlastním stravováním. Některé z těchto míst nabízí i restaurace, kde můžete ochutnat tradiční jihoafrickou kuchyni.

Další národní parky v Africe

Krugerův národní park je bezpochyby jedním z nejznámějších a nejkrásnějších národních parků v Africe, ale určitě není jediným. Dalšími zajímavými parky, které byste měli zvážit, jsou Masai Mara v Keni, Serengeti v Tanzanii, Národní park Bwindi Impenetrable v Ugandě, kde žijí horské gorily, nebo Etosha v Namibii, známá svou rozsáhlou solnou pánví a bohatým životem divokých zvířat.

Připravte se na dobrodružství, které nikdy nezapomenete. Jihoafrická divočina vás zve do své náruče, abyste zažili krásu, vzrušení a nádhernou divokost, kterou nabízí jen Afrika. Krugerův národní park je místem, kde se skutečně setkáváte autentickou s přírodou, a to je zážitek, který stojí za to.

Booking.com