Ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny poskytnou i české hotely

Poslední dny jsou pro Ukrajinu jako zemi velmi těžké, desítky tisíc lidí se proto rozhodly odejít ze svých domovů a vydat se na Slovensko, do Polska nebo České republiky a řady dalších zemí. Vzhledem k vývoji aktuální situace se dá očekávat, že uprchlická vlna ještě výrazně naroste. A kde potom ubytovat celé rodiny? Do akce se zapojují jednotlivé státy, ale také mnoho ubytovacích zařízení napříč celou ČR. Hotely a penziony se snaží přispět svou troškou do mlýna. Jejich záměrem je poskytnout přístřeší Ukrajincům, kteří opustili rodnou hroudu a vůbec nevědí, co bude dál.

Jednoduchá rezervace je sázkou na jistotu

Rychlé, snadné, stačí doslova jen pár minut. Ubytování pro Ukrajince je k dispozici už v řadě českých měst a počet podniků zapojených do tohoto projektu stále roste. Nyní jich je už více než dvě stovky, a to nejen v Praze, ale i krajských a okresních centrech. Bydlení je nabízeno buď bezplatně, nebo s velmi výraznou slevou. K jeho rezervaci není nutná platební karta, od této podmínky se upustilo, neboť by mohla přinést v současné situaci řadu komplikací. Cílem je efektivní pomoc, při které se nehledí na pravidla platná za běžného stavu věcí, protože by došlo ke zbytečnému administrativnímu zdržení. Turistické ubytovny, apartmány, ale i chalupy a penziony, majitelé ubytovacích zařízení se přidávají doslova každý den. Kapacity pro ubytování ukrajinských uprchlíků tedy stále narůstají.

Důstojné ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny, ať už jednotlivce, mladé páry, ale také celé rodiny, připraveny jsou různé možnosti, bližší informace hledejte na hotel.cz/pomoc. Rezervační nástroj je určen široké veřejnosti, mohou jej tedy používat i přátelé nebo příbuzní uprchlíků pro koordinaci dalších kroků. Vítáni jsou i domácí mazlíčci, které samozřejmě Ukrajinci nenechávají svému osudu a berou je s sebou. Zázemí je tedy připraveno i pro kočku nebo psa. Stačí jen krátká rezervace, která je snadno uskutečnitelná i prostřednictvím smartphonu.

Booking.com