Jedete za sněhem na hory? Podívejte se, která pojišťovna se o vás postará nejlépe

Zimní sezónu máme v plném proudu a spousta z nás se tak vydává za lyžováním, snowboardingem, běžkováním i stále více oblíbeným skialpinismem. Ještě, než zabalíte kufry, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění, které bude zohledňovat i riziko covid-19. V našem článku se dozvíte, proč byste „cestovko“ rozhodně neměli opomíjet, a navíc vám ukážeme srovnání nabídek od jednotlivých pojišťoven. 

Cestovní pojištění se o vás postará a stojí jen pár stovek

Cestovní pojištění na hory by v dnešní době mělo být naprostou samozřejmostí, stejně jako seřízené vázání. Se zimními sporty se totiž pojí i časté úrazy, přičemž služby a léčba v zahraničí vás můžou přijít i na stovky či miliony korun. Všichni sice máme „modrou kartičku“ – Evropský zdravotní průkaz EHIC, ale ten nemůžete uplatnit ve všech zdravotnických zařízeních, a navíc se nevztahuje ani na některé úkony. Proto byste ve svém pojištění měli mít zahrnuté zimní sporty, případně i pojištění extrémních sportů.

Na co se u výběru cestovního pojištění zaměřit 

 • Rozsah krytí – v pojistných podmínkách se podívejte, jestli se daná pojistka vztahuje na sporty a rizika, která potřebujete mít zajištěna. Určitě by neměla chybět položka zásah horské služby a transport helikoptérou. Hodí se i pojištění odpovědnosti, když byste například na svahu způsobili při srážce újmu někomu jinému, ať už na zdraví nebo majetku.
 • Limity – zvláště důležité jsou ty v případě úrazu a souvisejících léčebných výloh.
 • Covid-19 – v dnešní době by toto riziko mělo být samozřejmou součástí cestovníhopojištění. Cestovní pojištění covid-19 by mělo obsahovat zajištění léčebných výloh, preventivní umístění do karantény, návrat zpět do ČR i pojištění storna v souvislosti s onemocnění koronavirem. 

Na kolik může vyjít ošetření za hranicemi (Rakousko, Itálie, Francie): 

 • Hospitalizace v nemocnici / den – 15 až 20 000 Kč
 • Převoz helikoptérou – 50 až 150 000 Kč
 • Zásah horské služby – 10 až 15 000 Kč
 • Repatriace do Česka – 30 až 60 000 Kč (dle země převozu)
 • Zlomenina ruky / nohy – 130 až 180 000 Kč (dle rozsahu zranění)

Pamatujte také, že pro vaši ochranu si nemusíte sjednávat jen cestovní pojištění do Rakouska nebo Itálie, ale i pro tuzemské dovolené. Úraz vás může přeci jen potkat jak v Krkonoších, tak v Alpách. 

Covid-19: Jaká všechna rizika cestovní pojištění kryje?

 • Plné krytí: V případě onemocnění koronavirem, jsou kryty léčebné náklady na karanténu i na cestu zpět do České republiky, pokud pojištěný nemůže využít původní let.
 • Částečné krytí: Pojištění kryje jen některá rizika - většinou léčebné výlohy. Obvykle se ale nevztahuje na náklady na karanténu nebo cestu zpět do ČR.

V jakých destinacích pojištění kryje rizika spojená s covid-19?

 • Dle destinace: Pojišťovně záleží na tom, jestli cestujete do země s nízkým nebo vysokým rizikem nákazy covid-19. Musíte si zkontrolovat, jestli vás na vycestování do vaší destinace pojistí.
 • Kamkoliv: Nemusíte řešit kam cestujete, pojišťovna vás na riziko koronaviru ochrání všude. Záleží ovšem na rozsahu daného pojištění a na jeho limitech.

Cestovní pojištění online

Chcete si pojištění namodelovat přesně podle svých podmínek a sportů, které chcete na zimní dovolené provozovat? Stačí využít online kalkulačku, která pro vás vypočítá aktuální přehled. Zvolené cestovní pojištění pak můžete sjednat online, během pár minut a z pohodlí domova. Všechny potřebné dokumenty vám přijdou během chvíle na e-mail.

Booking.com