Krásy Kutné Hory

Kutná Hora (Česká republika)
Kutná Hora (Česká republika)

Podzim je již v plném proudu a romantické podzimní víkendy přímo lákají k nějakému pěknému výletu. Zajímavý tip na jeden krásný výlet vám přinášíme právě v následujících řádcích.

Asi každý z nás zná kouzelné město Kutná Hora. Ať už jste ho někdy navštívili, nebo ho znáte pouze z obrázků, jistě o něm něco málo víte.

V Kutné Hoře je nespočet nádherných míst, které jezdí denně obdivovat nespočet návštěvníků z celého světa. Je zde i mnoho výborných restaurací a kaváren, kde si lze zpříjemnit chvíle dobrou kávou, nebo výborným zákuskem.

Co v Kutné Hoře navštívit?

Toto krásné město nabízí opravdu nespočet nádherných míst a zajímavých atrakcí, které lze navštívit. Můžete zde objevovat krásy gotického chrámu, navštívit jednu z výstav Galerie Středočeského kraje, objevovat tajemná zákoutí zdejší kostnice, nebo se prohánět po nejdelší bobové dráze v České republice.

Chrám svaté Barbory

Chrám svaté Barbory je jednoznačně nejnavštěvovanější a nejvyhledávanější památkou Kutné Hory. Chrám je od roku 1995 zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO  a denně k němu míří davy turistů, aby mohly obdivovat jeho krásu. Vydáte-li se do Kutné Hory i vy, tak toto okouzlující místo zaručeně nesmíte vynechat. V blízkosti chrámu se nachází mnoho laviček, kde lze posedět a užít si chvíle nádherného okamžiku.

Je velmi pravděpodobné, že pokud se k chrámu vydáte během víkendu, tak se v jeho okolí bude právě konat nějaká svatba, nebo zde minimálně bude probíhat nějaké svatební focení. Okolí chrámu je totiž vyhlášeným místem svatebních obřadů.

Navštivte GASK

V těsné blízkosti chrámu se nachází známá Galerie Středočeského kraje, která vám nabízí víc, než jenom výstavy a vernisáže. Čas si zde můžete zpříjemnit například posezením v útulné kavárně, nebo procházkou po parku, který se v okolí GASKu nachází. Právě z parku se vám nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na samotný chrám svaté Barbory. Lze zde jen tak posedět a dopřát si romantický piknik s dechberoucím výhledem.

Tajemná kostnice

Kostnice v Kutné Hoře je dalším hojně navštěvovaným lákadlem, které byste neměli opomenout. Málo kde totiž můžete prožít tak silnou atmosféru, jako právě zde. Podzemní část kaple hřbitovního kostela je totiž vyzdobena ostatky zhruba 40 000 zemřelých osob. Neexistuje mnoho míst, kde se vám takováto podívaná naskytne. Rozhodně tedy návštěvu kostnice zvažte.

Vydejte se do dolů

Kutná Hora vám dále nabízí jedinečnou možnost navštívit středověké doly, které ve vás jistě též zanechají velmi silný zážitek. Se zkušeným průvodcem si budete moci projít 250 metrů dlouhou štolu a odnést si tak z výletu v Kutné Hoře nezapomenutelný zážitek. Výpravu do podzemí budete muset absolvovat v zapůjčených bílých pláštích a s ochranou helmou.

 TIP  Podívejte se i na náš starší článek "Kutná Hora je slavným historickým městem", který je doplněn krásnými leteckými pohledy na město.

Nejdelší bobová dráha v České republice

Pokud se do Kutné Hory chystáte s celou rodinou, tak byste rozhodně neměli vynechat ani vyhlášenou bobovou dráhu. Ta v Kutné Hoře se totiž řadí k těm nejdelším v České republice a rozhodně stojí za návštěvu.

Restaurace a kavárny

Kutná Hora je plná úzkých a romantických uliček, které jsou tvořeny útulnými kavárnami a hospůdkami. Velmi rychle zde tedy svoji vyvolenou restauraci naleznete i vy. Během chladnějších podzimních víkendů si zde můžete zpříjemnit den například výbornou kávou. 

Zde si můžete prohlédnou seznam těch vůbec nejlepších kaváren a restaurací, které se v Kutné Hoře nacházejí.

Vydejte se do Kutné Hory i Vy a užijte si krásný den.

Booking.com