S autem po vlastech českých i evropských zajímavostech

Vydejte se na výlet autem
Vydejte se na výlet autem

Když se řekne cestování, mnoha lidem se vybaví různé formy – jednou z nich je jistě letecká doprava, dobrodruzi se rádi vydají pěšky nebo lodí. Ale opravdu krásná místa můžete navštívit i vlastním vozem, bude to tak nakonec velmi pohodlné. Zastavit na odpočívadle během cesty, sbalit zásoby proviantu a také se neohlížet na odjezdy autobusů nebo vlaků, protože jste přeci sami pány svého času. Pokud už teď plánujete letní měsíce, možná pro vás máme pár zajímavých tipů, které přinesou poznání, zábavu i vzrušení, takže se na dovolené nebudete nudit ani v nejmenším…

Autovýlet napříč republikou aneb hezké společné víkendy

S partnerem nebo dětmi se můžete vydat v podstatě kamkoliv, protože klasický autovýlet slibuje skvělý zážitek i na netradičních místech. S vozem se totiž dostanete kamkoliv, nečekáte na spoje a nemusíte si vše dokonale naplánovat. Krátkému zdržení nic nebrání, možná vás něco zaujme i během cesty. Co třeba muzeum věnované slovutnému českému géniovi jménem Jára Cimrman v Příchovicích nebo rozhledna jen kousek od centra Lovosic? Inspiraci na podobné výlety můžete načerpat na specializovaném webu Autovylet.cz.

Tipy, kam na výlet, bychom ale určitě našli i kousek za hranicemi naší malebné zemičky. Když se vydáte na Jadran, projedete s vozem i nádhernou přírodu ve Slovinsku a o tom, že je bývalá Jugoslávie opravdu zemí turistům zaslíbenou, nemusíme určitě nijak dlouze mluvit – jde prostě o jednoznačný a nezpochybnitelný fakt.

Autovýlet si ale můžete užít i v Dolním Rakousku, asi padesát kilometrů od Vídně se totiž nachází Hohe Wand, oblast plná přírodních krás, kde si užijete nejen horskou turistiku, ale také třeba pár skutečně adrenalinových aktivit. Pokud chcete strávit dovolenou v domácím prostředí, i když Rakousko není vůbec daleko, nabízí se třeba Český Ráj. Určitě není třeba dodávat, odkud pochází název, protože o této oblasti se dá mluvit jedině v superlativech!

Booking.com