Zajímavá místa na pobřeží Andalusie

Když se řekne Španělsko, většina lidí si představí Andalusii. Rozlehlý region na jihu Pyrenejského poloostrova nabízí nepřeberné množství zajímavostí. Krásná historická města s puncem orientu, jako jsou Cordóba a Sevilla. Impozantní palácový komplex Alhambra nad Granadou. Přírodní parky i vysoké horské masivy, kde si můžete v zimě zalyžovat. Nekonečné moře olivovníků rozprostírající se na stovkách kilometrů a samozřejmě oblíbené pláže na pobřeží.

Kde se na pobřeží Andalusie ubytovat?

Andaluské pobřeží má stovky kilometrů a více méně vše je zde podřízeno turistice. Díky tomu je nabídka ubytování opravdu velmi bohatá. Pravděpodobně budete do Andalusie cestovat letecky a hlavním letištěm na pobřeží je Malaga. Samotné hlučné a velké město není úplně vhodnou volbou na poklidnou dovolenou, a tak se podívejte po něčem v rozumné dojezdové vzdálenosti. Východně od Malagy je oblíbeným centrem Nerja. Příjemné čisté město s městskou pláží, malebnými uličkami a promenádou zakončenou fantastickým výhledem, které se říká Balkón Evropy. Velká část obyvatel jsou Britové, takže angličtina je zde stejně běžná jako místní španělština.

Pokud hledáte něco klidnějšího, tak pár kilometrů východně od Nerja, se nachází městečko La Herradura. Vaše plánovaná dovolená ve Španělsku se totiž nemusí odehrávat jen v létě. La Herradura vám poskytne příjemné zázemí i mimo letní sezónu, která je lepší pro poznávání místních zajímavostí. La Herradura je totiž jediné pobřežní město v provincii Granada, které má původní přírodní rezervaci. V okolí je celá řada stezek a hlavní atrakcí jsou zde divoké horské kozy.

Třetím naším tipem je oblíbené letovisko Marbella, které se nachází západně od Malagy. Půjčeným autem sem dojedete za hodinu a samozřejmě můžete cestovat i autobusem nebo vlakem. V samotné Marbelle je velká písečná pláž a v okolí je celá řada hotelových resortů. Až vás pláž přestane bavit, můžete se vydat do vnitrozemského města Ronda nebo na nedaleký Gibraltar.

Booking.com