Paříž – město romantiky, umění a módy

Eiffelova věž v Paříži (Francie)
Eiffelova věž v Paříži (Francie)

Romantická Paříž láká svým opojným kouzlem zamilované hrdličky ze všech koutů světa po celý rok. Můžeme ji nazvat jedním z nejzajímavějších a také nejkrásnějších míst Evropy. Je zároveň největším a hlavním městem Francie, městem lásky, inspirace, umění a módy.

Mnoho lidí navštěvuje Paříž právě kvůli umění. Nejatraktivnějším místem se tak stává Museé du Louvre, tedy Národní muzeum Louvre. Původní tvrz z 12. století byla přes několik set let transformována do nynější podoby. V roce 1793 bylo oficiálně otevřeno muzeum, které shromažďovalo nejen válečnou kořist francouzských vojsk, ale i sbírky děl z orientu. Vystavená díla jsou umístěna ve 3 křídlech komplexu budov (Denon, Sully a Richelieu), které se dále dělí do 7 oborů, přes Egypt, antická díla, etnografii, až po umění 19. století.

Nejvyhledávanějším dílem ze všech 450 tisíc vystavených exponátů je bezpochyby záhadami opředený renesanční klenot Mona Lisa. Dominantou Louvru je skleněná pyramida sloužící jako vstup do muzea. Příjemným zjištěním je fakt, že návštěvníci do 26 let mají prohlídku muzea zdarma.

Symbolem Francie je světoznámá Eiffelova věž nesoucí název po autorovi této monumentální stavby, Gustavu Eiffelovi. Byla postavena u příležitosti 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy roku 1889. Konec 19. století představuje určující okamžik průmyslové éry. Jako ztělesnění technické zdatnosti se Eiffelova věž s ocelovou konstrukcí majestátně tyčí 324 metrů nad zemí. Umožňuje nám tak ohromující panoramatický výhled na Paříž. Věž také představuje kouzlo světla – její osvětlení a záře se stává inspirací pro zasněné duše každý večer. Nemusíte se bát, všech 674 schodů nemusíte šlapat pěšky, k dispozici je výtah, kterým se dostanete až na samotný vrchol.

Důkazem ojedinělosti města je i vysoká koncentrace historických památek v jedné lokalitě. 50 metrů vysoký Vítězný oblouk na Place de Gaulle, Velký a Malý palác, čtvrť Montparnasse, chrám Saint Michel-Notre Dame, bazilika Sacre Coueur, zámek Versailles a jeho skvostné zahrady nebo třeba nejznámější noční podniky v Moulin Rouge. To vše dává tomuto místu magický ráz, který inspiroval mnohé umělce ve svých dílech.

Paříž je ideálním místem pro romantickou dovolenou, na které zažijete mnoho překrásných a nezapomenutelných chvil. Tak tedy: Bon voyage, mes amis!

Booking.com