Annecy v předhůří Alp

Annecy (Savojsko - Francie)
Annecy (Savojsko - Francie)

V Horním Savojsku nedaleko švýcarsko-francouzské hranice se nachází jezero Lac d´Annecy a na jeho severním pobřeží je stejnojmenné město. Je zcela obklopeno sousedními městy Seynod, Cran-Gevrier a Annecy-le-Vieux. Město Annecy má více než 50000 obyvatel. Jeho předností je poloha poblíž letiště v Ženevě a můžete se odsud vydat do dalších koutů Savojska a celé Francie, jakožto stejně do Itálie a Švýcarska. Od roku 1960 se zde pořádá mezinárodní festival animovaného filmu, vždy na začátku června, což je místní největší každoroční akcí.

Palác na vodě a zámek chráněnými historickými monumenty

Město zaujme typickou architekturou a možnostmi výletů do všudypřítomných hor v okolí. Nejvýznamnější dominantou města je „palác na ostrově“ – Palais de l´Isle. Právě díky bezprostřední blízkosti jezera mohl být tento palác vybudován na kanále Thiou a patří k románským stavbám. Postaven byl v roce 1132. V roce 1900 byl vyhlášen historickým monumentem a dnes zde sídlí regionální muzeum. Zvláště impozantní atmosféru má nasvícený v noci s odrazy do vodní hladiny.

Další památkou je zámek Château d'Annecy, jenž byl vystavěn od 12. století a dostavba skončila až v 16. století. Stejně jako Palais de l´Isle byl zámek vyhlášen historickou památkou francouzským ministerstvem kultury a sídlí dnes zde také muzeum. Annecy se může také pochlubit románskou katolickou katedrálou a gotickým kostelem sv. Mořice.

Na výlety do okolí do hor, za vínem i za hranice

Po návštěvě města se můžete vydat do okolí. Savojsko toho nabízí k cestování a toulkám spoustu – vysokohorskou turistiku, místní savojské odrůdy vín ve vinařských vesničkách, možnost navštívit nejproslulejší středisko zimního sportu Chamonix a mnoho dalšího. Při výletech Vás vždy budou obklopovat hory Savojských Alp, včetně té nejvyšší, tedy Mont Blanc. Můžete se také vydat do Chambery, města přibližně stejně velikého jako Annecy. Nebo což takhle výlet na romantický zámek Château de Menthon San Bernard, který může hrdě konkurovat slavným zámkům na Loiře. Možností je plno. Můžete se také vydat za hranice Francie. Odsud je to nedaleko do Itálie i Švýcarska.

Booking.com