Sidi Bou Said – modrobílé předměstí

Sidi Bou Said (Tunisko)
Sidi Bou Said (Tunisko)

Malebná a elegantní vesnička Sidi Bou Said je v podstatě předměstskou čtvrtí Tunisu. Nachází se na vrcholu útesu nad mořem v Tuniském zálivu a je považována za jednu z nejluxusnějších rezidenčních čtvrtí.

Sidi Bou Said (Tunisko)

Během sezóny je tady plno turistů, protože zastávku v Sidi Bou Said má ve svém programu snad každá cestovní kancelář. Vesnička si však přesto uchovává svůj nezaměnitelný půvab s poklidnou téměř lenivou atmosférou.

Sidi Bou Said (Tunisko)

I přes ten turistický ruch má procházka kamennými uličkami mezi bělostnými domky s modrými okenicemi má stále co do sebe. Modrá a bílá, to jsou barvy Sidi Bou Said. Kolorit elegance místních domků dokresluje háv cyprišů a eukalyptů. Za svůj půvab vděčí architektonickému stylu, který sem přinesli muslimové vyhnaní ze Španělské Andalusie.

Sidi Bou Said (Tunisko)

Kromě své pohodové atmosféry se místo proslavilo i díky filmařům, natáčela se tady jeden z dílů slavné staré francouzské filmové série Angelika. Typickým místním výrobkem, který je k vidění ve stáncích všude kolem jsou nádherné ptačí klece. Po procházce strmými uličkami si můžete sednout v kavárně Café des Nattes a dát si mátový čaj s piniovými oříšky, nebo si zabafat z vodní dýmky.

Booking.com