Fotogalerie Botswana

Botswana
Botswana

Botswana, která se rozkládá na 600 tisících čtverečních kilometrech, má „jen“ zhruba půldruhého milionu obyvatel. Sousedy Botswany jsou Jihoafrická republika, Namibie, Zambie a Zimbabwe. Třetí největší africká ekonomika, krásná příroda a všudypřítomný odkaz britských dobyvatelů. To je Botswana, seznamte se!

I když jsou bohužel hned čtyři pětiny této jihoafrické země pokryty pouští Kalahari, je zde mnoho co k vidění. Tak třeba Národní park Chobe, který je na severu Botswany, je přímo přeplněn sloními obyvateli. Travnaté pláně, spoustu řek a malých jezírek a možnost takzvaného „lodního safari“. Co více dodat, příroda a Botswana, to je prostě neodolatelné spojení.

Turisté rádi navštěvují i Národní park Khutse, kde najdete nejen antilopy, pštrosy nebo pakoně, ale i proslulé hyeny skvrnité, gepardy a tmavohřívé lvy. A tím výčet zdaleka nekončí, jsou zde i gepardi, plameňáci a další zvířata, stačí už jen uctivý odstup a dalekohled do ruky!

Tyto snímky pořídil Štěpán Javorčák na své cestě kolem světa. Na stránkách Desperado.cz najdete jeho rozsáhlý cestopis „Štěpa ze světa„.

Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Botswana
Booking.com