Recenze hotelu NH Aranzazu v San Sebastianu

Hotel NH Aranzazu v San Sebastianu (Baskicko - Španělsko)
Hotel NH Aranzazu v San Sebastianu (Baskicko - Španělsko)

Španělský hotelový řetězec NH disponuje širokou nabídkou ubytování v Evropě a Americe . Zaměřuje se především na business klientelu. Hotely jsou proto čtyřhvězdičkové, moderně zařízené a zpravidla s dobrou kuchyní. Protože tyto hotely využívám i v jiných zemích Evropy, bylo logické ve Španělsku „sáhnout“ po místní hotelové síti.

Celý sever země je ekonomickým srdcem Španělska a tak zde není nouze o průmyslová města s přístavy jako je například Bilbao. San Sebastian si ovšem uchoval své kouzlo, je zde spousta špičkových restaurací, konají se zde festivaly a tak San Sebastian patří k nejnavštěvovanějším městům Španělska. Městská pláž La Concha je zřejmě nejslavnější městskou pláží ve Španělsku a z promenády nad pláží je krásný výhled do zálivu.

Hotel NH Aranzazu se nachází cca 5 minut chůze od již zmíněné pláže La Concha. Do centra San Sebastianu je procházka o něco delší a zabere vám cca 20 minut. Pod hotelem je parkoviště, kde můžete zanechat svůj vůz. Ve srovnání s NH hotely např. v Německu je NH Aranzazu v San Sebastian už poněkud starší a „opotřebovanější“. Přesto je zde vše udržované a čisté. V přízemí vedle lobby je restaurace a v prvním patře jsou k dispozici salonky. Personál je příjemný a ochotný. Den můžete začít velmi příjemnou snídaní, kde je bohatý výběr uzeniny, sýrů, vajíček, sladkého pečiva, čerstvých džusů … až po kvalitní čaje a kávu.

GPS: +43° 18′ 49.42″, -2° 0′ 18.96″
WEB: http://www.nh-hotels.com/nh/en/hotels/spain/san-sebastian/nh-aranzazu.html

Pokoje hotelu NH Aranzazu v San Sebastian jsou prostorné s pohodlnou postelí. Pokoj je vybaven minibarem, LCD TV včetně satelitních programů, k dispozici je trezor kam můžete uložit i menší notebook. Nechybí pracovní stůl pro vyřízení pracovních záležitostí a na internet se připojíte pomocí wi-fi i na pokoji. Prostorná koupelna je společná s WC, kromě vany zde najdete i bidet. Dvoje dveře oddělují spací část pokoje od hotelové chodby, což zaručuje klid na spánek i když je na chodbě rušněji.

 TIP  Zaujal vás San Sebastian? Podívejte se i na další příspěvky, které jsou věnované tomuto zajímavému španělskému městu:
- San Sebastian - v zarputilé zemi Basků
- San Sebastian láká gurmány i milovníky opalování
- San Sebastian - fotogalerie z roku 2013
- San Sebastian - jarní fotogalerie z roku 2018
- Video z baskického San Sebastian

Pokud vás unaví hotelová restaurace, tak přímo naproti hotelu je tapas bar, kde můžete něco dobrého zakousnout a hned vedle velmi příjemná restaurace. V Baskicku se velmi dobře vaří a kuchyně je zde částečná ovlivněna i francouzskou kuchyní. K dobrému jídlu patří i dobré víno a tak nezapomeňte ochutnat skvělé červené víno z nedalekého regionu La Rioja.

Klady hotelu NH Aranzazu v San Sebastian

+ vynikající snídaně
+ parkování pod hotelem
+ standard odpovídající čtyřhvězdičkovému hotelu

Zápory hotelu NH Aranzazu v San Sebastian

- delší vzdálenost do centra
- starší vybavení hotelu

Booking.com