Pět míst v Kostarice, které musíte navštívit

Kostarika - 5 míst která musíte navštívit
Kostarika - 5 míst která musíte navštívit

Kostarika je velmi oblíbená destinace Střední Ameriky proslavená ekoturismem a nádhernými národními parky.

Příroda je tu vskutku rozmanitá. Na ploše o třetinu menší, než má Česká Republika je mnoho jezer, deštných pralesů, vodopádů a vulkánů a je zde neuvěřitelně bohatá tropická fauna a flora (Kostarika je domovem 5 % rostlin i živočichů celé planety).

Na straně Pacifiku i Karibiku jsou přenádherné pláže, perfektní spoty na surfování i pro pozorování želv a velryb. A své si tu najdou i milovníci outdoorových aktivit a adrenalinových sportů.

Národní park Monteverde

Monteverde, v překladu “Zelená hora” je národní park, kde můžete zažít deštný prales doslova na vlastní kůži. Je zde několik rezervací a každá z nich má své specifické mikroklima a reprezentuje trochu jinou tvář mračného, deštného pralesa.

Moje nejoblíbenější místo v Monteverde je park La Reserva Bosque Nuboso, kde je několik různě dlouhých okruhů a kde se můžete procházet pohádkovým mlžným pralesem klidně celý den a hledat v neprostupné zeleni národního ptáka Kostariky - respelndent quetzala v zářivě modrých barvách.

Přírodních atrakcí je v Monteverde ale daleko víc, například Motýlí zahrada, populární Adventure Selvatura park s provazovými mosty, kávové plantáže, ziplining, dutý fíkus, jehož vnitřkem se jako prolejzačkou dostanete až do korun stromů, žabí jezírko, nebo možnosti noční vycházky džunglí s průvodcem. Ani v noci totiž prales nespí.

Národní park Corcovado

Národní park Corcovado je těžko dostupná džungle, která ale rozhodně stojí za návštěvu. Mně zážitek hluboké přírodní harmonie, kterou jsem tam pocítila změnil život.

Nejprve se musíte dostat lodí do Drake Bay a odtud pak vyrazit s průvodcem na výpravu. Bez průvodce momentálně není možné Corcovado navštívit. Jde o nákladnější výlet, (ostatně ono všechno na Kostarice je poměrně drahé, jelikož jde o destinaci, kam míří převážně turisti s USA a podniky a jejich ceny jsou tu na ně dost zaměřené), ale na druhou stranu je třeba říct, že právě díky našemu průvodci jsme viděli spoustu zvířat a džungle a její zákony, principy a vztahy se nám dostala hluboko pod kůži.

Národní park Tortuguero

Tortuguero je vesnička schovaná mezi mangrovy na Karibském pobřeží a jde o jedno z nejlepších míst pro pozorování želv. Zažijete tu také autentickou atmosféru a tradiční způsob života místních obyvatel. Sezona kdy se do Tortuguera želvy vracejí klást vajíčka je od července do října.

Surfování na pacifickém pobřeží

Na pobřeží Pacifiku je hned několik surf spotů prvotřídní úrovně. Na své si tu přijdou profíci i začátečníci. Prozkoumali jsme několik pláží na poloostrově Nusa Penida a doporučujeme hlavně Playa Grande - co by kamenem dohodil od Tamarinda. Narozdíl od přelidněného Tamarinda, jsme na Playa Grande měli vlny sami pro sebe. Oblíbili jsme si také Santa Teresu a dál na jih také Uvitu. Uvita je skvělá destinace také na šnorchlování a v sezoně tu můžete vidět i migrující velryby.

Sopka Arenal

Magická sopka Arenal je považována za nejaktivnější sopku na světě. I když je momentálně v klidu (poslední erupce byly v roce 1968), stále dýmá, z podzemí se občas ozve zaburácení a v noci je dokonce vidět na vrcholu ohnivá láva. V okolí je několik  horkých pramenů, vodopády, jezero a pro milovníky adrenalinu třeba také ziplining.

Booking.com