Lyžování v Alpách aneb báječná zimní dovolená pro všechny generace

Lyžování v Rakousku ave Francii
Lyžování v Rakousku ave Francii

Sněhová nadílka je tady a byla by velká škoda, kdybychom se nakonec rozhodli ji nevyužít. Které destinace se nabízí? Jsou to hlavně Alpy, jejich resorty platí za opravdu vyhlášené. Příjemné chvíle na horách, kde je čerstvý vzduch a každodenní spěch se brzy zařadí do zapomenutého výraziva. Nejvyšší hora Evropy Mont Blanc, ale také lanovka Aiguille du Midi, která skýtá báječný výhled. Těší se na vás příroda i skvělá atmosféra na každém bělostném svahu!

Ochutnejte Chamonix v celé jeho kráse

Středisko, kde se konala také zimní olympiáda? Jistě, čeká na vás hodně aktivní dovolená a právě v Chamonix zažijete to nejzajímavější z Francie. Pokud si chcete volné dny přizpůsobit podle sebe, je k dispozici dovolená takříkajíc na míru. Připravte si základní resumé a nezávazná nabídka přijde obratem. Kilometry sjezdovek už čekají a budou tu celou zimní sezonu. Termín je na vás, přizpůsobte si jej podle aktuální chuti a potřeby.

Když se řekne pobyty v Alpách, každému se jistě vybaví útulná chata se stylovým vybavením, spoustu sněhu a zábavy. Vlek bude doslova jen pár kroků a lyžování v La Plagne nebo Val d´Isére je přímo pověstné téma. Slunečné počasí, bezpečnost provozu na sjezdovkách, moderní lanovky a komfortní ubytování i pro rodiny s dětmi, tohle je mozaika, která se odmítá při výběru zimní dovolené jen velmi těžko. Mimochodem, baví vás freeride? Ve Francii si jej užijete více než dost, podobně jako kvalitního vína k večeři.

Vydejte se i na černé sjezdovky

Pokud jste lyžaři, kteří se ničeho nezaleknou, v rámci lyžování ve Francii si můžete vyzkoušet své nabyté dovednosti na takzvaných černých sjezdovkách. A protože Alpy určitě nejsou jen Francie, popřemýšlejte také o jiných destinacích, už jen proto, že změna je zkrátka život. Nabízí se například Itálie a fajnšmekři určitě ocení také lyžování v Rakousku, kde se na zimní hosty těší Salcbursko a Tyrolsko, ale i oblíbené Korutany. Nádherná příroda a desítky kilometrů sjezdovek v Rakouských Alpách jsou neodolatelnou zábavou i pro volné víkendy.

Booking.com