Přírodní zajímavosti aneb USA není jen zemí světových velkoměst

Horseshoe Bend (Arizona - Spojené státy americké)
Horseshoe Bend (Arizona - Spojené státy americké)

Amerika je zem veliká, zpívá se v jednom starém československém hitu.  Kromě velkoměst, kvetoucí kultury a množství historických staveb zde ale najdete i civilizací nedotčenou přírodu. Ať už se při cestování po USA vydáte do Texasu nebo Kalifornie, případně někam severněji, určitě si nenechte ujít úžasné přírodní zajímavosti, které tato země nabízí. Bez jejich návštěvy snad ani nemůžeme říci, že máte Ameriku projetou doslova křížem krážem. Nikdo by vám to totiž jinak nevěřil…

Niagarské vodopády jsou na pohled přímo úchvatné

Tak tohle doma nemáme, a podobnou vodní podívanou je vidět jen skutečně málokde ve světě. Niagarské vodopády, rozprostírající přímo na kanadsko-americké hranici, jsou vysoké přes padesát metrů a na šířku mají dokonce přes kilometr! Nejvyšší možný průtok šest tisíc kubíků vody za sekundu, to rozhodně vzbudí pozornost, i když obvykle je to spíše „jenom“ polovina. Nebojte se, že budete odříznuti někde daleko v přírodě, naopak, vodopády jsou jen nedaleko dvou menších měst v Kanadě a USA, nesoucích stejný název – Niagara Falls.

Když už jsme u vody, určitě se můžeme podívat i trošku víc na jih. Horseshoe Bend, aneb oblouk řeky Colorado uprostřed Grand Canyonu, vás pořádně rozpálí. Nezapomeňte si velkou lahev vody a připravte se na kilometrový výstup od nejbližšího parkoviště. Nevybírá se vstupné a oblast je volně přístupná, možná potkáte i pár dalších nadšenců do všeho, co vytvořila příroda už před mnoha miliony let. A jak je ta propast vlastně velká? Mezi vrškem „koňské podkovy“ a korytem Colorada je to víc než tři sta metrů, tak žádné závratě! Pokud při cestování do zahraničí nepreferujete výpravy na vlastní pěst, můžete využít individuálních zájezdů specializované cestovní kanceláře.

Do třetice se podíváme na zajímavost v Utahu

Monument Valley ve státě Utah je další zajímavé místo pro všechny, kteří mají rádi jedinečnou přírodní scenérii. Točila se tu řada westernů, za všechny jmenujme například Fort Apache s Johnem Waynem a Henrym Fondou. Ostatně, dřív zdejší oblast lákala snad jen dobrodruhy, dnes je tu ale řada turistů. Připravte se na vstupné, protože budete procházet indiánskou rezervací a nezapomeňte si užít jedinečný výhled na celé širé údolí.

Tím ale samozřejmě ještě s USA nekončíme, protože je to na přírodu velmi různorodá země, která nabízí stovky zajímavých destinací. Zmiňme si proto ještě Aljašku s jejími ledovci a řekami plnými ryb. Panenská příroda se ale nabízí i na Havaji, kde můžete prožít úžasnou dovolenou v tropickém ráji. A do třetice? Mohou to být třeba skály Chiricahua nacházející se na jihu Arizony, tento národní památník pro dnešní diváky otesala svýma mocnýma rukama sama příroda – a to už před miliony let. Právě zde začal svůj velký boj slavný náčelník Geronimo…

Booking.com