Fosdinovo zve k toulkám do přírody i rozhledům na Toskánsko

Fosdinovo (Itálie)
Fosdinovo (Itálie)

Uprostřed Toskánska se nachází na první pohled nevýznamné městečko Fosdinovo s asi šesti tisíci obyvateli v provincii Massa e Carrara. Avšak nabídne nejen výchozí místo pro turistiku v okolí, ale také nádherné rozhledy na okolní Toskánsko a k Tyrhénskému moři. Jelikož je situováno v kopcovité krajině, nabízí právě tyto krásné výhledy do okolí. Ale pyšní se také historií a působí dojmem středověkého typického městečka. Nedaleko městečka se nabízí zábavně-sportovní park s atrakcemi Parco Avventura.

Mezi kopci se nachází Fosdinovo, malé, ale půvabné typické toskánské městečko. Zajásají milovníci turistiky a přírody, ale také ti, které zajímají památky. Ti se totiž dozví, že bylo městečko pod dlouhou nadvládou šlechtické rodiny Malspina a dochovaný hrad pochází ze 13. století. Hledáte-li klid a romantická zákoutí městečka, Fosdinovo Vás určitě osloví. Díky jeho poloze mezi kopci můžete podniknout výlety do okolí, například navštívit 25 kilometrů vzdálené ligurské město La Spezia či sousední pobřeží Cinque Terre, unikátního ligurského národního parku s pěti izolovanými vesničkami se svým typickým rázem středomořské přírody a atmosférou starobylých křivolakých uliček caruggi. Můžete se podívat i po jiných místech Itálie, například po Ligurii a kromě La Spezia navštívit například vzdálenější Janov. Fosdinovo nabízí krásné výhledy v malém městečku, poloha na kopcích vybízí k výletům a díky bezprostřední blízkosti regionu Ligurie, se kterým Toskánsko sousedí, můžete například ochutnat gastronomii obou regionů a poznat jejich tradice. Městečko Fosdinovo nezklame, nabídne pohled na jedinečnou vlnící se krajinu malebného Toskánska s vinicemi a olivovými háji.

Zmíněný park Parco Avventura se nachází nedaleko městečka, u Monte Carboli. V tomto přírodním parku můžete vy i s dětmi zažít zajímavá dobrodružství ve formě sportovních a týmových aktivit, jako je lezení po laně mezi stromy.

Fosdinovo má spoustu místních částí – roztroušené okolní vesničky: Canepari, Caneparola, Caprognano, Carignano, Giucano, Marciaso, Paghezzana, Palazzina, Ponzanello, Posterla, Pulica, Tendola, které můžete postupně si projít. Díky tomu je celková rozloha městečka skoro 50 km2. Toskánsko patří mezi nejhezčí kouty Itálie a Fosdinovo Vám je umožní poznat v plné kráse díky výletům a rozhledům. A trochu jinou atmosféru zažijete v sousední Ligurii.

Booking.com