Lago d'Iseo - čtvrté největší italské jezero pod Alpami

Lago d'Iseo (Itálie)
Lago d'Iseo (Itálie)

Při vaší dovolené v Itálii můžete narazit na několik jezer, jedním z nich je i například jezero Iseo, v italštině nesoucí jméno Lago d'Iseo. Toto jezero se nachází v severní části Itálie a rozkládá se přes dvě provincie. První z nich je Brescia, tou druhou Bergamo. Ti, co se v Itálii vyznají trochu více, vědí, že tyto provincie se nachází v Lombardii. Ovšem zpět k jezeru Iseo. Co od něj lze vůbec očekávat?

V první řadě především pětadvacet kilometrů dlouhou a místy i 251 metrů hlubokou vodní plochu, jejíž rozloha je 65,3 kilometrů čtverečných a nachází se v nadmořské výšce 185 metrů.

Možností, jak zde například letní dovolenou trávit se nabízí spousty. V letním období je možné koupat se v jezerní vodě, případně si třeba udělat romantický výlet na lodi. Právě na tomto jezeře je totiž lodní doprava skutečně velmi rozšířená a navíc turisticky dosti atraktivní. Lago d'Iseo je vhodné také pro jachtaře, kteří zde mají vhodné podmínky pro provozování svého sportu, a to zejména díky příznivému větru.

Zajímavostí je, že na jezeře se nacházejí dva ostrovy, které jsou rozlohou navíc poměrně maličké. Oba tyto ostrovy má v držení zdejší známá zbrojovka – Beretta. Tuto dvojici ostrovů (di Loreto a di San Paolo) doplňuje ještě jeden větší, který je považován za jeden z největších evropských jezerních ostrovů (Monte Isola). Jezerem protéká i řeka, jejíž název je Oglio a je pravým přítokem řeky Pád.

V oblasti kolem jezera najdete i množství malých městeček, jako je například Marone, Sulzano, Pisogne nebo třeba Paratico. Ačkoliv je tato část světa poměrně hojně industrializovaná, stále zde je prostor i pro výjimečné přírodní krásy. Za zmínku stojí i velmi kvalitní železniční spojení, vlaky směrem do a z Brescie zde projíždějí každou celou hodinu…

Booking.com