Jezero Wörthersee

Jezero Wörthersee v Korutanech (Rakousko)
Jezero Wörthersee v Korutanech (Rakousko)

Co takhle si vyjet třeba na prodloužený víkend k jezeru Wörthersee? Dvacet čtverečních kilometrů doslova křišťálově průzračné vody, která v létě dosahuje až šestadvaceti stupňů láká k romantické vyjížďce na loďce nebo plavání a provozovat zde můžete samozřejmě i lecjaké vodní sporty. Ptáte se na další parametry? Jezero je dlouhé více než šestnáct kilometrů a v nejširším místě dosahuje šířky 1700 metrů. Hloubka? Nejvýše 85,2 metru, což je docela zajímavé číslo....

Jezero Wörthersee v Korutanech (Rakousko)

Páté největší jezero Rakouska je původně ledovcovým jezerem, podobně jako třeba Plešné jezero na Šumavě. Přijeli jste za klasickým koupáním, vodním lyžováním nebo moderními sporty, jako je například parasailing nebo wakeboarding? To všechno je v Korutanech k mání, jen si vybrat.

GPS: +46° 37′ 12.55″, +14° 15′ 21.81″ (parkoviště u Europarku)
WEB: http://www.woerthersee.com/

A pokud vás omrzí vodní plocha a nekonečná zábava z ní pramenící, můžete si vyzkoušet i nordic walking. V okolí jezera je totiž hned čtrnáct běžeckých tratí, dlouhých až dvacet kilometrů. A co takhle si zahrát golf? I tento sport je totiž v Korutanech velmi rozšířený a pokud jej hrajete doma, proč si jej nevychutnat i v Rakousku?

K jezeru Wörthersee samozřejmě nemusíte zavítat jen během letních měsíců, ale i v zimě. Možnost zabruslit si na pořádné vrstvě ledu nebo si zalyžovat v nedalekém středisku Gerlitzen určitě přivítá nejeden milovník zimních sportů. A proč si potom neodpočinout třeba u sklenky svařeného vína v některé z blízkých restaurací? Další možností, která Vás určitě krátce poté zláká, je návštěva vánočního trhu v Klagenfurtu, kde si můžete koupit suvenýr místní řemeslnické výroby a ochutnat pro Korutansko typické speciality.

Jezero Wörthersee v Korutanech (Rakousko)

Navštívit můžete například i nedaleký zámek Rosseg. Tam je k vidění jednak rozlehlá zoologická zahrada, ale například také výstava voskových figurín. Většina hlavních tvůrců světových dějin v kombinaci se slavnými rakouskými rodáky musí na každém návštěvníkovi zanechat velký dojem. Další možností na jak si zpříjemnit volný čas je návštěva zmenšeného světa Minimundus, který naleznete mezi v Europarku mezi Klagenfurtemjezerem Wörthersee. Kliknutím na odkaz si můžete prohlédnout sérii fotek jezera Wörthersee.

Booking.com