Mondsee - malebné městečko a jezero

RAKOUSKOCo takhle udělat si výlet do Rakouska? Nemusíte sem zamířit rovnou na plnohodnotnou dovolenou, ale třeba takový prodloužený výlet v některém rakouských měst ve vás zanechá nádherné vzpomínky. Není to daleko a poznáte přitom krásnou zemi, která leží doslova za humny. Rakousko je alpskou zemí s nádhernou, nedotčenou přírodou, bohatou historií a překrásnými městy. Typickou podobu krajiny dotváří množství jezer s křišťálově čistou vodou, vyhledávaný cíl mnohých turistů. Většina turisticky významných měst či městeček skutečně leží na břehu některého horského plesa nebo se jedná o lázeňskou obec, například proslulý Bad Ischl – letní sídlo císaře Františka Josefa I.

 

Dnes si uděláme výlet do Mondsee, dalšího z turisticky vděčných městeček jako vytržených z atlasu nejkrásnějších romantických míst na světě. Mondsee je nevelké, ale výjimečně malebné město se zhruba třemi tisíci obyvatel. Turisté se zejména v letní sezoně rádi jezdí za zdejším kostelem, jenž leží v areálu bývalých klášterních budov, které dnes slouží jako hotel. Dalším důvodem, proč sem tradičně zamíří tolik lidí, je relativní blízkost dalšího proslulého rakouského města: Salcburku. Není tedy od věci si sem při návštěvě Mozartova rodiště udělat jednodenní výlet. Můžete se přitom vykoupat ve zdejším jezeru. Mondsee znamená doslova Měsíční jezero, a to díky svému půlměsícovitému tvaru. Třebaže je Mondsee obklopeno horskými masivy, teplota jezerní vody je překvapivě vysoká a v letních měsících dosahuje až   27 stupňů Celsia.

V samotném městě potom jednoznačně stojí za vidění nejstarší klášter v Horních Rakousích, jehož vznik se datuje do osmého století. Klášterní komplex se měnil a vyvíjel po staletí, vznikala zde významná křesťanská literární díla a střídali se zde mnichové různých řádů. Architektonické přestavby v průběhu let bohužel změnily klášter takřka k nepoznání, takže z původní budovy zbývá pouze (zazděná) kamenná deska.Autor - Marek Kos

Zveřejněno 18.2.2016

REKLAMA:
REKLAMA:

Kontakty     Reklama

© 2005-2018, Desperado.cz | Provozuje - Jaroslav Hruška