Translate


Widget by seo.uk.net

Jeden hektar půdy pro sirotky v Kongu

INFO MIX
n_zajim_jeden-hektar-pro-sirotky_110075027
Listopad 13, 2011
Napsal: admin
Kategorie: INFO MIX

Kongo se vzpamatovává se z nejkrvavějšího konfliktu od druhé světové války. Pět milionů dětí zde nikdy nechodilo do školy. Díky dárcům z ČR může Člověk v tísni podporovat dětské centrum v obci Katana. Loni jsme dětem darovali pět krav a čtyřicet jedna koz. Vedle daru zvířat jsme podpořili i stavbu nové budovy sirotčince. Děti už nemusí spát namačkané na zemi v malém původním domečku, ale mají svoje postele.

Ještě loni žilo v sirotčinci 93 dětí, letos jejich počet stoupl na 130. Z toho šedesát žije přímo ve vesničce Katana. O děti se stará ředitelka Mama Sifa. O sirotky se začala starat postupně. Nejdříve si osvojila dvě děti po ženě zemřelé v nemocnici, kde původně pracovala. Později k ní našly cestu další sirotci.

Pohled na půdu, kterou jsme koupili díky Skutečnému dárku

Mam Sifa i děti měly loni obrovskou radost z nákupu domácích zvířat. Krávy jim dávají mléko, které buď spotřebují, nebo z něj vyrábějí sýr. Pro děti, které jinak většinou jedí jen vařené fazole a fufu z manioku, je to nutné zpestření jídelníčku.

Na jaře zakoupil Člověk v tísni pro sirotčinec ještě jeden hektar pozemku. Na něm chtějí pěstovat fazole, kukuřici, maniok a sladké brambory. Přes léto pole, které je v současnosti součástí pralesa, obdělají a s příchodem zemědělské sezony v září zasejí a zasadí první plodiny.

„Mnohdy mi už docházejí síly, nejsou peníze, a i s dětmi je to občas těžké, ale ta pomoc od vás mě zase dodala kuráž. Těším se, až uvidíme tohle pole zúrodněný.  Pak myslím ta za tři měsíce můžeme čekat první úrodu. Poděkujte těm lidem z u vás doma, že nám takhle pomohli.“ loučí se Mama Sifa a jde dělat večeři.

Loni jsme dětem v Kataně koupili 5 krav a 41 koz

Člověk v tísni založil stálou misi v Demokratické republice Kongo v provincii Jižní Kivu na počátku roku 2009 díky příspěvkům české veřejnosti. Na misi pracují 3 cizinci a cca 20 místních zaměstnanců. Kongo je třetí největší zemí Afriky. Ačkoli oficiálně tzv. „africká světová válka“ skončila před více než sedmi lety, východ Konga nadále pustoší ozbrojené skupiny drancující přírodní bohatství této krásně země.

Děti jedí v sirotčinci jednotvárně: fazole a kaši z maniokuDěti jedí v sirotčinci jednotvárně: fazole a kaši z manioku

Nestabilní bezpečnostní situace, chabá infrastruktura, nefunkční státní správa a omezené možnosti příjmu způsobují, že se Kongo řadí mezi desítku zemí s největším počtem obyvatel, žijících pod hranicí chudoby, na světě. Ženy a dívky na východě země navíc čelí strachu ze znásilnění, jež se stalo jednou ze zbraní rebelů, operujících v provinciích Severní a Jižní Kivu.

Více na: http://www.clovekvtisni.cz/

Autor: admin
Zveřejněno: 13.11.2011

DALŠÍ ČLÁNKY:

  • Víte kolik stojí škola v Africe?Víte kolik stojí škola v Africe? Na našich stránkách jste již měli několikrát možnost, seznámit se s projektem občanského sdružení Bez mámy. Tato organizace si dala za cíl pomáhat sirotkům v africké Tanzanii a jejich aktivity směřují především do oblasti školství. V současné době působí přímo na místě Ondra Horecký se svojí přít...
  • Burj Al Arab (Dubaj)Burj Al Arab (Dubaj) Nevíte kam se letos vydat na dovolenou? Pokud máte v kapse přebytečných několik tisíc dolarů a máte rádi luxus, tak se vydejte do Spojených Arabských Emirátů (UAE). V roce 1999 zde byla dokončena výstavba hotelu Burj Al Arab, česky Věž Arabů. Tento skvost moderní architektury se tyčí do výšky 321...
  • Satelitní snímky a mapySatelitní snímky a mapy Asi každý se rád podívá na obrázky z míst, kde cestoval a nebo kam se teprve chystá. Na internetu jsou pro zvědavce milióny fotek z různých míst, ale zkuste se na svá oblíbená místa podívat z výšky. V tomto článku vám přinášíme doporučení na dvě bezplatné služby, které vám umožní prohlížet si svě...
  • Dobrou chuť ?Dobrou chuť ? Před nedávnem jsme e-mailem dostali fotografie nepříliš běžného (alespoň pro Evropany) kulinářského umění. Nevíme kdo je autorem snímků, kde byly pořízeny ani při jaké příležitosti. Jen nevíme zda-li se k tomuto pokrmu hodí přát „Dobrou chuť“.
  • Zvláštní letiště v CourchevelZvláštní letiště v Courchevel Ve francouzském Savojsku leží lyžařské středisko Courchevel kde se nachází i letiště. Jeho nadmořská výška se pohybuje od 1941 do 2006 m. Svah ranveje dosahuje 18,5% a délka je 535 m.
  • Jak se jezdí v RuskuJak se jezdí v Rusku Další ze série zajímavých a netradičních fotek vás zavede do Ruska. Na snímcích je hlavní silnice do Novosibirska, která je zrovna podrobována opravě.